3D model - pluhuvzdar.bonacina.cz
malé logo

   Titulní stránka    Výkresy    3D model    Stručná historie    Zámek na mapách    Summary in English

Titulní stránka  »  3D model

3D model zámku

3D model

3D model zámku si lze prohlédnout pomocí software VRML View (freeware), který je součástí stáhnutelného paketu:

3D_zamek-Pluhuv_Zdar.zip (2,0 Mb)
nebo
3D_zamek-Pluhuv_Zdar.rar (1,7 Mb).

Pro funkčnost je zapotřebí rozbalit soubor do adresáře, který v celé své cestě neobsahuje žádnou diakritiku: např. C:\Documents and Settings\Tomáš\Plocha\ je špatně, model nepůjde otevřít. Proto je lepší rozbalit soubor přímo na disk C:\ nebo třeba do C:\Program Files, to už záleží na Vás.

Paket obsahuje i samotná data 3D modelu, která lze po otevření vrmlview.exe nalézt přes nabídku "File - Open model - Data zamek 3D model - 3D_zamek-Pluhuv_Zdar.3ds".

Na ovládání otáčení, příbližování modelu je nejprve si trochu zvyknout. Levým tlačítkem a pohybem myši model otáčíte, pravým pak přibližujete, a oběma zároveň pak posouváte. Pro přesnější pohyb modelu je pak důležité si navyknout na to, že pro ukončení pohybu je důležité prvně pohybovat myší, pak až tedy pustit tlačítko, jinak se vám model roztočí. V takovém to případě pak stačí jednou krátce na model kliknout levým.

Pokud se s pohledem dostanete někam kam jste nechtěli, stačí přes nabídku "Camera - View All" obnovit původní pohled.

Program nabízí mnohé, i přesto ne moc využitelné možnosti, napřiklad změnu pozadí "Settings - Background color" například na barvu "Cyan".

S prohlížením a otevřením by neměly být žádné problémy, pokud přesto, můžete mi napsat na e-mail. 

SmartGeo